Mayıs 2024

Sendrom Sendrom

21 Mayıs Salı - 20.30

BİLET AL

Eylül Eylül

25 Mayıs Cumartesi - 20.30

BİLET AL

Misket Misket

28 Mayıs Salı - 20.30

BİLET AL

Eylül Eylül

31 Mayıs Cuma - 20.30

BİLET AL

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

Nereye aitiz? Köklerimiz nerede? Neyi hatırlıyoruz?
Neden hatırlıyoruz? Neye özlem duyuyoruz?

Eugène Ionesco’nun Kel Şarkıcı’sı ve Samuel Beckett’ın Godot’yu Beklerken’inden önce yazılan absürt tiyatronun öncüllerinden biri olarak kabul edilen Yüreğim Dağlardadır, 1914 yılının Fresno, Kalifornya’sında yolunu kaybetmiş, kendini dünyadan kopmuş gibi hisseden eski bir Shakespeare aktörü Mac Gregor’un, yaşlı bir anne, oğlu ve torunundan oluşan çekirdek aile ile karşılaşmasının üzerine kurulu.

Oyunun dramaturjisi, William Saroyan’ın oyun önsözünde bulunan “Dünyanın şairlerine. Hayatları şiir olan o basit ve yüce insanlara. Yaşlanmış çocuklara, çocuk olan çocuklara. Dağlardaki yüreğe.” ifadesinden ilhamla şekilleniyor ve tüm öykü çekirdek ailenin çocuğu Johnny’nin gözünden aktarılıyor.

Seyircisini kök, toprak, hafıza, aidiyet, hasret gibi kavramlar üzerinde düşünmeye davet eden oyun, birbirini şefkatle kabul eden karakterleriyle, her bakımdan hafızasızlaştırılmaya çalışılan bir kültür kentinde, bizlere beraberce sürdürdüğümüz varoluş mücadelesini hatırlama olanağını son derece naif bir dille anlatıyor.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: William Saroyan

Yönetmen: Tara Demircioğlu

Yönetmen: Yeğya Akgün

Çevirmen: Ece Eroğlu

Danışman: Altuğ Yılmaz

Dramaturg: Çağdaş Ekin Şişman

Yönetmen Yardımcısı: Bared Çil

Dekor Tasarım: İsabel Gültop

Kostüm Tasarım, Afiş Tasarım: Burak Kaçi

Ses & Efekt Operatörü: Sibil Arsenyan

Saç & Makyaj: Ülkü Şahin

İllüstratör & Grafik Tasarımcı: Anet Sandra Açıkgöz

Hareket Tasarımı: Ece Nur Ateş

Işık Tasarımı: Ali Poyraz

Işık Tasarımı: Cihan Alparslan

Sahne Amiri: Jbid Toparlak

Asistan: Arek Kazancıyan

Yürütücü Yapımcı: Vural Özdemir

SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.