Seans Bulunamadı.

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

Bertolt Brecht’in Shen Te/Shui Ta karakteri üzerinden inşa ettiği ve iyi-kötü karşıtlığını sunduğu bu metin, toplumsal yaşamda iyi insan olma sürecinin ne kadar zorlu ve sınayıcı bir mücadeleden geçtiğini vurgulamaktadır. Fakir bir kentte hayatını seks işçiliği yaparak kazanmaya çalışan iyilik meleği Shen Te’nin tanrılar tarafından ödüllendirilmesi sonucunda başlayan olaylar, iyi niyetinin sömürüsüne dayanamayan karakterin Shui Ta isimli başka bir kimlik yaratmasına sebep olacaktır. Oyun, kapitalizmin vahşi yaşam koşullarında iyi olmanın zorluklarının yanı sıra kötülüğün ne kadar doğal ve sisteme dahil edilmiş bir hal aldığını gözler önüne sunar.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: Bertolt Brecht

Çevirmen: Özdemir Nutku

Yönetmen: Sercan Özinan

Dramaturg, Yardımcı Yönetmen: Çınar Taşdemir

Yardımcı Yönetmen: Zivan Arya Çelik

Müzik: Paul Dessau

Müzik Direktörü: Metin Bahtiyar

Ses Koçu: Adnan Ata Yiğit

Işık Tasarımı: İlayda Erdinç

Kostüm Tasarım, Sahne Tasarım, Dekor Tasarım: Polat Canpolat

Afiş Tasarım: Ethem Onur Bilgiç

SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.