Seans Bulunamadı.

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

Vaclav Havel’in 1975 yılında yazdığı Seyirci adlı oyunuyla başlayan ve dünya literatürüne “Vanek Oyunları” olarak geçen oyunlar seçkisinde Yeton Nezira’ın Seyirci’si de yerini alır.

Kendinizi bir koridorun iki duvarlarından biri gibi düşünün. Koridor alanında yolsuzluk taciz adaletsizlik gibi birçok hadisenin döndüğüne şahit oluyorsunuz. Ancak seyirci kalıyorsunuz. Hatta karşı duvarınızda da seyirciler var ve onların da seyirci kalmasına seyirci kalıyorsunuz. Bu size birşeyler anımsattı mı?

Bu oyunda günümüz gerçekliğine dair birtakım farkındalıklara tanık olmak için sen de 'SEYİRCİ' kalma lütfen hatta bi bilet al, bu çığlığa ortak ol!
Yoksa
‘Yolsuzluğa seyirci kalışımız bizi ona ortak eder’.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: Yeton Neziray

Yönetmen, Dekor Tasarım, Işık Tasarımı: Shyqyri Caushaj

Çevirmen: Senem Cevher

Dramaturg: Mustafa Ergüven

Kostüm Tasarım: Yasemin Erakalın Atlı

Müzik: Hikmet İplikçi

Afiş Tasarım: Aykut Temel

Asistan: Hazal Tokgöz

Dış Ses: Zilan Küçükbalaban

SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.