Seans Bulunamadı.

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

“Bugünün kazananı yarının kaybedeni olabilir.”

Tessa kültürlü, genç ve işinde çok iyi bir avukattır. İşçi sınıfı bir aileden gelip, tırnaklarıyla kazıya kazıya “oyunun” zirvesine çıkmıştır. Kovuşturur, çapraz sorgular ve kazanır.. Ancak beklenmedik bir olayla, kendisini bir anda eşikte, hukukun “erkek” gücü, ispat yükü ve ahlaki ayrımlarla boğuşurken bulur.

Suzie Miller’ın ödüllü oyunu Prima Facie, seyircileri duygu, mantık ve deneyimlerimizin “oyunun” kurallarıyla çatışıp çelişmesinin merkezine, hukuk sistemine davet ediyor.

Yüzyıllar önce inşa edilen “erkek” yasaların artık değişmek zorunda olduğunu bize kendi hikayesi üzerinden anlatıyor.

Not: Oyunumuzda bazı seyircilerimiz için tetikleyici olabilecek unsurlar bulunmaktadır. Detaylı bilgi için Eksi On Altı Kolektif iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: Suzie Miller

Çevirmen: Nazlı Gözde Yolcu

Yönetmen: Hakan Atalay

Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter

Ses & Efekt Tasarım: Katia Merdinoğlu

Afiş Tasarım: Derya Dilege

Yardımcı Yönetmen: Seray Akülker

Işık Operatörü: Polat Niloğlu

Görsel Tasarım: Hazal Isabelle Hanquet

Video Mapping: Nargiz Mammedli

Video Mapping: Şeyma Say

Oynayanlar: Olcay Yusufoğlu

SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.