Seans Bulunamadı.

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

Hale doğa ve cinsellik ilişkisi üzerine çalışan bir çağdaş sanatçıdır. Saksıdaki bir fideyle sevişme performansını sunduğu son sergi açılışında, galerinin sahibi ile o dönemki ruh hali üzerine konuşurlar. Sürekli proje üretmeye endeksli yaşamaktan yorulan Hale’nin, yakınlarından uzaklaştığını ve mesleğinin ona kazandırdığı itibarı sorguladığını öğreniriz. Çevreye dair sorunları sanat üzerinden düşünmek Hale’yi işlevsiz hissettirir.

O akşam, dürtüsel bir kararla, profesyonel hayatta gözlemlediği kadın-erkek kutuplaşmasına dair içinde yükselen muhalif sesi, kendini kameraya aldığı monologlarla dışa vurmaya başlar. Bir yandan da, gündelik hayatında yolunun kesiştiği ve kendi habitatından olmayan erkeklerle flört etmeyi dener.

İnsanın doğaya uyguladığı şiddete karşı duyarlı olmayı misyon edindiğinde depresyondan kaçamayan Hale, sosyal sınıflar ve cinsiyetler arası şiddeti aşmaya çalıştığında, dişiliğini tekrar duyumsar ve kendi iç doğası canlanır.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: Nadir Sönmez

Yönetmen: Ayşe Lebriz Berkem

Dekor Tasarım, Kostüm Tasarım: Kübra Ateş

Işık Tasarımı: Kemal Yiğitcan

Video Tasarımı: Gülay Yiğitcan

Işık Operatörü, Ses & Efekt Operatörü, Video & Animasyon: Oktay Erdoğan

SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.