Nisan 2024

Eylül Eylül

23 Nisan Salı - 20.30

BİLET AL

Eylül Eylül

24 Nisan Çarşamba - 20.30

BİLET AL

Siyanür Siyanür

27 Nisan Cumartesi - 20.30

BİLET AL

Locked-In Locked-In

30 Nisan Salı - 20.30

BİLET AL

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

İş makineleri harıl harıl çalışıyor. Bir sene önce yıkılanın yerine yükselecek yeni binanın temelleri atılıyor! Feride, Kadir, Umut ve Müjde… Yıkılan evlerinin yanı başında, baba Aziz Bey’in ölümünün sene-i devriyesinde bir araya geliyorlar.
Bir flash bellek, yine o gün, yıkıntıların arasından çıkıp avucuna düşüyor Umut’un. Geride bıraktığı bir seneyi belleğinden silmiş Umut, babasından miras bir sırrın peşine düşüyor.
Kolektif oyunlaştırma pratiğiyle oluşturulan “Kara Kutu” doğaçlama, metin yazımı ve reji faaliyetinin eş zamanlı olarak merkezde olduğu bir yapı ile şekilleniyor. Grubun daha önce gerçekleştirdiği sahnede doğaçlama pratiği ve dijital tiyatro çalışmalarına uzanan oyunun oluşumu, deneysel bir araştırma sürecine dayanıyor. Bu çalışmaların sonucu olarak video kullanımı da metnin ve tiyatro sahnesinin bir bileşeni olarak oyunda yerini alıyor.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar, Işık Tasarımı: Günkut Güven

Yazar, Dekor Tasarım: Maral Çankaya

Yazar, Yönetmen, Proje Tasarım, Dekor Tasarım: Mehmet Can Engül

Danışman: Sevilay Saral

Yönetmen, Proje Tasarım, Işık Tasarımı: İlker Ergün

Danışman: Cüneyt Yalaz

Proje Tasarım, Müzik, Ses & Efekt Tasarım: Beril Sarıaltun

Proje Tasarım, Dekor Tasarım, Kostüm Tasarım: Büşra Karpuz

Afiş Tasarım: Damla Pinçe

Görüntü Tasarım: Aysu Yumuşak

Görüntü Tasarım: Emre Aymelek

Görüntü Tasarım: İrem Uyum

Işık Operatörü: Seril Aksoy

Görüntü Operatörü: Fatih Candemir

Görüntü Operatörü: Zeynep Demirağ

SEANSLAR

Array
(
  [id] => 8413
  [name] => Kara Kutu
  [slug] => kara-kutu
  [session_date] => 2024-05-14 20:30:00
  [special_visibility] => 0
  [start_date] => 2024-02-11
  [donation_status] => 0
  [s_text] => 
  [free] => 134
  [sale_url] => 
  [we_session] => 1
  [layout_system] => 4
  [amount] => Array
    (
    )

  [amount2] => 0
  [amount3] => 0
  [amount_title] => 
  [amount2_title] => 
  [amount3_title] => 
  [cancel_status] => 0
  [sale_status] => 1
  [sale_status_ex] => 0
  [seats_status] => 0
  [session_close_date] => 2024-05-14 19:30:00
  [campaing] => 
  [ses_list_desc] => 
  [loc_name] => Hann Sahne
  [city_name] => İstanbul
  [ses_id] => 16389
  [summary] => İş makineleri harıl harıl çalışıyor. Bir sene önce yıkılanın yerine yükselecek yeni binanın temelleri atılıyor! Feride, Kadir, Umut ve Müjde… Yıkılan evlerinin yanı başında, baba Aziz Bey’in ölümünün sene-i devriyesinde bir araya geliyorlar.
Bir flash bellek, yine o gün, yıkıntıların arasından çıkıp avucuna düşüyor Umut’un. Geride bıraktığı bir seneyi belleğinden silmiş Umut, babasından miras bir sırrın peşine düşüyor.
Kolektif oyunlaştırma pratiğiyle oluşturulan “Kara Kutu” doğaçlama, metin yazımı ve reji faaliyetinin eş zamanlı olarak merkezde olduğu bir yapı ile şekilleniyor. Grubun daha önce gerçekleştirdiği sahnede doğaçlama pratiği ve dijital tiyatro çalışmalarına uzanan oyunun oluşumu, deneysel bir araştırma sürecine dayanıyor. Bu çalışmaların sonucu olarak video kullanımı da metnin ve tiyatro sahnesinin bir bileşeni olarak oyunda yerini alıyor. [img_url] => https://tiyatrolar.com.tr/files/activity/k/kara-kutu/image/kara-kutu-250x359.jpg [cat_id] => 3 [tg_name] => BGST - Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu [theater_group_ids] => 274 )

14.05.2024 Mayıs - 20:30

BİLET AL