Nisan 2024

Eylül Eylül

23 Nisan Salı - 20.30

BİLET AL

Eylül Eylül

24 Nisan Çarşamba - 20.30

BİLET AL

Siyanür Siyanür

27 Nisan Cumartesi - 20.30

BİLET AL

Locked-In Locked-In

30 Nisan Salı - 20.30

BİLET AL

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

Kimin korkak kimin kahraman olduğunun bilinemediği bir kaos ortamı… Yaşama ve yaşam hakkına bakış açılarının alt üst olduğu bir dönem… Denis Kelly, Kahramanım Usame ile haklı olmak ile zorba olmak arasındaki çizginin ahlaki belirsizliğinin üzerini çiziyor. Korkunun insana neler yaptırabileceğinin ve yozlaşan ahlak anlayışının toplumsal bir portresi olan oyunda, bütün duyarlılığınıza rağmen içinizden tekrarladığınız cümleleri bulacak ve kendinize sormaktan hep kaçındığınız o malum soruları sormaya başlayacaksınız… Ve mutlaka rahatsız olacaksınız. “Biz” ile “onlar”ın, “ben” ile “sistem”in çatışmasının sonuçlarının sıradan insanların hayatına etkisinin anlatıldığı ve insanın kendi sıradanlığını sorgulamasına neden olan Kahramanım Usame; Par Tiyatro yorumu ile sahnede…

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: Dennis Kelly

Çevirmen: Füsun Günersel

Yönetmen: Harun Osman Timur

Dramaturg: Burcu Reşit

Yönetmen Yardımcısı: Egemen Topcu

Işık Tasarımı: Yasin Gültepe

Işık Operatörü, Ses & Efekt Operatörü: Türker Varol

Asistan: Elif Gezen

Müzik: Eren Coşan

Afiş Tasarım: Zeycan Alkış

Video & Animasyon, Fotoğraf: Pınar Rabia Yılmaz

SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.