Seans Bulunamadı.

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

“Midilli Adası’nın Büyüleyici Atmosferinde Bir Göç Hikayesi; Gabriel’in Düşü”
Berna ile Berk, on yıllık evliliklerinin kaderi üzerine birbirlerinden habersiz kararlar almış ve eyleme geçmek için karşı kıyı Midilli Adası’nı seçmiştir. Tatil için kiraladıkları evin sahipleri, Türkiye’nin yakın geçmişinde yaşanmış 6-7 Eylül Olayları sonrasında İstanbul’dan adaya göç etmiş bir ailenin fertleri olan Angeliki ve Angelos’tur.
Çift, ‘tuhaf’ ev sahiplerinin ‘tarih kokan’ evlerine yerleşirken; Suriye İç Savaşı’ndan Almanya’ya gitme umuduyla kaçıp, Midilli’deki Mora Kampı’nda sıkışıp kalmış Mirvan ve Yana, adadaki zorunlu misafirliklerini sonlandırmanın yollarını aramaktadır.
Midilli Adası, belki de tarihinin en kaotik dönemini yaşarken, adayı tepeden izleyen gizemli manastırın merhum Aziz’i Gabriel; birbirlerinden hem uzak hem de çok yakın üç ailenin kadınları için kurtuluş umuduna dönüşür.

Prömiyerini, 25.İstanbul Tiyatro Festivali’nde yapan TiyatroDEA’nın ikinci yapımı Gabriel’in Düşü, Göçün toplumsal bellek üzerindeki etkileri ve insan doğası üzerinde yaptığı tahribatı üç farklı toplumun fertleri üzerinden anlatan Gabriel’in Düşü, göç edene beslenen merhamet ve nefret duygularının bıçak sırtı mücadelesine Midilli Adası’nın büyüleyici atmosferinde ışık tutuyor.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: Sema Elcim

Yönetmen: Ahmet Sami Özbudak

Yönetmen Yardımcısı: Kerem Pilavcı

Dramaturg: Selen Korad Birkiye

Işık Tasarımı: Yasin Gültepe

Müzik: Vehbi Can Uyaroğlu

Koreograf: Alpaslan Karaduman

Işık Operatörü: Uğur Aksu

Ses & Efekt Operatörü: Cenk Sökmen

Afiş Tasarım: Acar Alpay

Asistan: İrem Aslanhan

Fotoğraf: Murat Dürüm

SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.