Seans Bulunamadı.

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

Matei Visniec’in gerçekler ve hayaller arasındaki bağları bulmaya çalıştığı “Frankfurt’ta Kız Arkadaşı Olan Bir Saksafoncu Tarafından Anlatılan Pandaların Hikayesi”, kadın ve erkeğin bir sabah aynı yatakta uyanmasıyla başlar, erkeğin kadını tanıma isteği ile bir anlaşma yapılır; bu anlaşmada kadın dokuz gece daha erkeğin yanına gelecektir. Dokuz gece ya da dokuz hayat... Bu dokuz gecede bir ilişkinin tüm evrelerine şahit olunur. Aşkın, bilinenin ve görünenin ötesinde yaşandığı anlara, duyuların doruklarında tanıklık edilir.
“Frankfurt’ta Kız Arkadaşı Olan Bir Saksafoncu Tarafından Anlatılan Pandaların Hikayesi” gerçekliğin ve hayalin iç içe geçtiği sıra dışı bir aşk hikayesi. Oyun, büyüleyici bir çemberin içinde, kişileştirmeden uzak, sembolik ve metaforik bir anlatım biçimiyle yorumlanıyor. Metnin şiirselliğiyle beden kullanımının bütünleştiği bu büyülü mekanda seyirci, alışık olmadığı tarzda oyun alanına dahil olarak hikayenin bir parçasına dönüşüyor.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: Matei Visniec

Çevirmen: Omid Darvishi

Yönetmen: Enver Öksüz

Dramaturg, Sahne Tasarım: Nevran Yıldız

Işık Tasarımı: Alev Topal

Hareket Tasarımı: Destan Taşdan

Dekor Realizasyon: Serkan Kavurt

Yönetmen Yardımcısı: Göktan Selvi

Asistan: Ozan Elaltunterin

Asistan: Selen Zeynep Böke

Işık Operatörü: Aslı Dinci

Ses & Efekt Tasarım: Uğur Balcı

Afiş Tasarım: Erkan Atay

Fotoğraf: Volkan Erkan

SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.