Seans Bulunamadı.

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

Sığınakta tek başına bir kadın. Kafasında soru işaretleri ve yaklaşmakta olan bir fırtına. Olmak ya da olmamak veya gitmek ya da gidememek. Az sonra varacak olan bir şeylerin varlığından haberdar olduğumuz o anda gelen hesaplaşma hissi.
"Nerede yanlış yaptım? 1/16 gerçekleşen şiddetli bir fırtına bana mı denk geldi? Geçmişle hesaplaşma vakti. Daha doğru seçimler mi yapmalıydım? Tekrar Hamlet, gitmek ya da gidememek, hareket etme kabiliyetini yitirmek."

Amerika Birleşik Devletleri’nde oyunları en çok sahnelenen yazarların başında gelen Lauren Gunderson’un 2018 yılında kaleme aldığı Doğal Afet, bizi klasik bir anlatımdan uzaklaştırarak kalp ritmini andıran inişli çıkışlı bir hikayeye sürüklüyor. Ahmet İlker Ergin yönetimi, tek kişilik bir metin olmasına karşın seçilen anlatım tarzından ötürü kalabalık bir kadro seyrediyormuş hissi uyandırıyor. Doğal Afet, Nilperi Şahinkaya’nın dinamik oyunculuğuyla tempolu bir koşuya dönüşüyor.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: Lauren Gunderson

Çevirmen: İlayda Öncü

Yönetmen, Kostüm Tasarım, Sahne Tasarım: Ahmet İlker Ergin

Dramaturg: Burcu Yasemin Şeyben

Yapımcı: Cansu Sıtacı

Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter

Ses & Efekt Tasarım: Ömer Sarıgedik

Hareket Tasarımı: Gizem Erdem

Afiş Tasarım: Emre Yusufi

Video & Animasyon: Müge Cemel

Görüntü Yönetmeni, Fotoğraf: Oğuzhan Üstün

Asistan: Öykü Şenol

Sahne Amiri: Coşkun Çağlar Dere

Oynayanlar: Nilperi Şahinkaya

SEANSLAR

BU OYUN SONA ERMİŞTİR.