COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

"Bernarda", Federico Garcia Lorca'nın ünlü eseri “Bernarda Alba'nın Evi” adlı oyundan yola çıkılarak Pelin Temur tarafından yeniden yazılmış tek kişilik yeni bir tiyatro metnidir. Oyuna adını veren Bernarda karakteri, ev içinde yas ilan ederek kurduğu otorite ile bildiğimiz tüm baskıcı rejimlerin küçük bir modelini oluşturur. "Otorite"nin kadın kimliğine uyguladığı cinsiyetçi baskıyı, sahnede 5 ayrı kadını canlandıran Özge Arslan'ın çarpıcı performansı ile izleyeceksiniz. "Bernarda" ile hem çok eğlenecek hem de reji, estetik ve oyunculuk gücü ile oyunun etkisinden kurtulamayacaksınız.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: Federico Garcia Lorca

Uyarlayan: Pelin Temur

Yönetmen: Can Ali Çalışandemir

Yönetmen Yardımcısı, Video & Animasyon: R. Onur Duru

Müzik, Müzik Direktörü: Erdem Altınses

Müzik, Koreograf: Özge Arslan

Video & Animasyon: Serdest Vural

Reji Asistanı: Hamit Mutlu

Asistan: Mısra Candanadam

Oynayanlar: Özge Arslan

SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.