Seans Bulunamadı.

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

"Bernarda", Federico Garcia Lorca'nın ünlü oyunu "Bernarda Alba'nın Evi"'nden yola çıkılarak Pelin Temur tarafından yazılmış, yeni bir tiyatro metnidir. Can Ali Çalışandemir'in yönetmenliği ve etkileyici ışık tasarımı, Lorca ile seyirci arasında bir köprü görevi görüyor. "Bernarda" karakteri, aile içi yas ilan ederek kurduğu otorite ile bildiğimiz tüm baskıcı rejimlerin küçük bir modelini oluşturuyor. Sahnede, 5 farklı kadını canlandıran Özge Arslan'ın çarpıcı performansıyla, "Otorite"nin kadın kimliğine uyguladığı cinsiyetçi baskıyı izleyeceksiniz. Özge Arslan bu performansıyla; Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri, TEB (Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği – IATC ) Tiyatro Ödülleri ve Direklerarası Seyirci Ödülleri'nden "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü aldı.

Oyun için bestelenen müzikler, Fandangos ve Flamenko alt yapıları içeriyor. Sanatçı Özge Arslan'ın güçlü sesiyle sahnede canlı olarak icra edilen eserlerin aranjmanını Müzik Direktörü Erdem Altınses yaptı. Oyunun müzikleri, Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri tarafından "Yılın Sahne Müziği" ödülüne layık görülmüştür.

"Bernarda" ile hem eğleneceksiniz hem de reji, estetik ve oyunculuk gücü sayesinde, uzun süre oyununun etkisinden kurtulamayacaksınız.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: Federico Garcia Lorca

Uyarlayan: Pelin Temur

Yönetmen: Can Ali Çalışandemir

Yönetmen Yardımcısı, Video & Animasyon, Sanat Yönetmeni: R. Onur Duru

Müzik, Müzik Direktörü: Erdem Altınses

Müzik, Koreograf: Özge Arslan

Video & Animasyon: Serdest Vural

Kostüm Tasarım: Serde Erdoğan

Asistan: Hamit Mutlu

Asistan: Mısra Candanadam

Asistan: Hazal Özdeş

Afiş Tasarım: Ercan Tezelli

Fotoğraf: Mert Şendoğdu

Oynayanlar: Özge Arslan

SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.