Seans Bulunamadı.

COVID-19 BİLGİLENDİRME

Tiyatro alanına girişinizden ayrılışınıza kadar “MASKE TAKMA ZORUNLULUĞUNUZ” devam etmektedir ve MASKELERİNİZİ mutlaka yanınızda bulundurmanızı önemle hatırlatırız. Maskelerinizin oyun boyunca “AĞIZ VE BURNUNUZU KAPATACAK” şekilde takılı olması gerekmektedir.

Gösteri alanına giriş, yerleşme ve oyun çıkışında toplu hareket edilmemesini, tek sıra halinde ilerlenmesini ve alan görevlilerinin yönlendirme/uyarılarına dikkat edilip, uyulmasını önemle rica ediyoruz.

OYUN ÖZETİ

Ülkenin en iyi ve prestijli okullarından William College’tan işlediği bir suç üzerine kovulan çocuğunu, okula geri aldırmak için ne gerekiyorsa yapacak olan Zeynep ile rehber öğretmeni Elif’in şiddet, taciz, etiket başlıkları altında gerçeği ‘aramasını’ ya da ‘kaybetmesini’ anlatan, yetiştirilen çocuğun mutluluğunu mu itibarını mı gözetmemizi sorgulatan bir oyun “10 Saniye”.

Yıllardır ‘’kutsallık’’ kavramının anne ve öğretmenlere uygun olduğunu vurgulamışızdır. Peki ya gerçekten her anne ve öğretmen kutsal mı? Patolojik bir anne olamaz mı? Ya da sapkın bir öğretmen? Ya da her ikisi de sevgi dolu ve bir o kadar yalnız. Zeynep ve Elif’i karşı karşıya getiren bu oyun; eğitimin sistemi, çarpık aile ilişkileri ve etiket kavramlarının çocuk psikolojisini nasıl şekillendirebileceğine dair bir bakış.

EKİP & OYUNCULAR

Yazar: Erdi Işık

Yönetmen: Serkan Üstüner

Yapımcı: Faruk Barman

Yapımcı: Mert Erarslan

Dekor Tasarım: Cihan Aşar

Müzik: Ah! Kosmos

Hareket Tasarımı: Gizem Erdem

Işık Tasarımı: Alev Topal

Kostüm Tasarım: Serhat Şengül

Fotoğraf: Ayşegül Karacan

Video & Animasyon: Cüneyt Işık

Afiş Tasarım: Sinem Üstüner

Sahne Amiri: Osman Berkay Anılsın

Asistan: Gülberk Eken

Oynayanlar: Algı Eke, Nergis Öztürk

SEANSLAR

SEANS BİLGİSİ HENÜZ AÇIKLANMADI.